Maluszki z 2c na zamku

W Sudetach Środkowych, w południowej części Gór Stołowych, w pobliżu wzniesienia Szczytnik znajduje się ciekawy zamek Leśna Skała. W piękny, jesienny dzień 16 X 2018 klasa 2c wraz z panią Małgorzatą Kołodziejczak postanowiła go zwiedzić i obejrzeć z bliska. Powstał on w XVII wieku jako drewniany fort, a następnie w latach 1832-1838 Leopold van Hochberg przebudował go jako rycersko-myśliwski ogród. Obecnie w zamku znajduje się sala rycerska oraz kaplica Matki Bożej Królowej Pokoju.

Niedaleko zamku misjonarze utworzyli Gościniec, w którym można przenocować, ale również zwiedzić misjonarskie muzeum, z eksponatami przywożonymi z całego świata z misji. Nieopodal można wspiąć się na taras widokowy przypominający ten na Szczelińcu Wielkim, skąd podziwiać można piękną panoramę Gór Stołowych.

Choć wyprawa okazała się być długim i trudnym wyzwaniem, bo wspólnie dzielne maluszki pokonałyy odległość 9.5 km podczas tej pieszej wędrówki, to jednak nikt nie żałował swojego zmęczenia. Piękny widok zrekompensował trudy i nauczył wiary we własne możliwości. Dowiódł też, że piękne są naszej Ojczyzny okolice, te bliskie i te trochę dalsze.

Polecamy wszystkim taką wyprawę i do zobaczenia na turystycznym szlaku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *