Fundacja KGHM wspiera naszą szkołę

Od września w szkole rozpoczęła się realizacja projektu „Przygody z matematyką”, którego autorkami są panie Małgorzata Pokorska i Katarzyna Chomicka. Jest on kontynuacją  działań rozpoczętych w 2015 roku w ówczesnym Gimnazjum nr 7.  W ramach tegorocznych działań możliwe jest funkcjonowanie grupy matematyczno- informatycznej w klasie 3d gimnazjum oraz na jej wzór rozpoczęcie przygotowania dzieci w klasie 4a do utworzenia w klasie szóstej  zespołu  o podobnym profilu. Będzie się to działo poprzez zwiększenie ilości godzin matematyki w tej klasie i pracę z podziałem na grupy.

Zarówno matematycy z klasy gimnazjalnej, jak i dzieci z 4a będą uczestniczyły w dodatkowych warsztatach, wyjściach i wycieczkach tematycznych. Wszystkie te aktywności możliwe są dzięki pozytywnej akceptacji projektu przez Fundację KGHM, która na jego realizację przyznała szkole wsparcie finansowe. Całkowity koszt działań na ten rok szkolny przekracza kwotę 19 tysięcy złotych.  Dzięki niemu utworzona w 2015 roku pracownia matematyczna przeznaczona dla gimnazjalistów zostanie wzbogacona w najbliższych tygodniach o wiele nowoczesnych pomocy dydaktycznych głównie  dla uczniów klas IV-VI, które zdecydowanie uatrakcyjnią lekcje i pozwolą łatwiej zgłębiać tajniki królowej nauk. Pewna kwota zostanie zagospodarowana na dokupienie pomocy do nauki dla uczniów starszych.  Z pracowni matematycznej będą mogli korzystać wszyscy uczniowie szkoły wraz ze swoimi nauczycielami – zarówno podczas lekcji, jak i zajęć dodatkowych.

Autorki projektu w imieniu swoim i uczniów szkoły dziękują Fundacji KGHM za uzyskane wsparcie, które ułatwi  poznawanie zagadnień matematyki uczniom PSP 21.   O kolejnych działaniach podjętych w ramach realizacji projektu będziemy informować społeczność szkolną na stronie szkoły.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *