PSP 21 im. olimpijczyków polskich w wałbrzychu

XIV Wałbrzyski Przegląd Piosenki Chrześcijańskiej „Pozytywne Granie”

XIV Wałbrzyski Przegląd Piosenki Chrześcijańskiej „Pozytywne Granie”

20 października w Hali Widowiskowo – Sportowej w Aqua Zdroju odbył się XIV Wałbrzyski Przegląd Piosenki Chrześcijańskiej „Pozytywne Granie” pod hasłem „Jan Paweł II – przewodnik po drogach wolności”. W tym roku po raz pierwszy w konkursie zaprezentowały się uczennice z naszej szkoły: Barbara Chwałek z kl. IV A i Milena Szymula z kl. IV B. Obie dziewczynki odniosły sukces – pośród około 20 uczestników (zespołów i solistów) Basia zdobyła wyróżnienie, a Milenka zajęła II miejsce.

Czytaj więcej O tej wersjiXIV Wałbrzyski Przegląd Piosenki Chrześcijańskiej „Pozytywne Granie”

Wybory przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego

Wybory przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego

W dniu 04 października odbyły się wybory na przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego. Do kandydowania zgłosiły się dwie osoby: Konrad Lasocki z klasy 3 c gimnazjum oraz Nikola Bednarek z klasy 3 a również gimnazjum. Wybory przygotowała i przeprowadziła Komisja Wyborcza wybrana podczas zebrania Samorządu Uczniowskiego. W skład Komisji Wyborczej weszli: Blanka Maj z klasy 7 b, Nikola Dziubińska z klasy 8 a oraz Dominika Zielińska z klasy 3 d. W wyborach wzięło udział 195 uczniów z klas 7, 8 i 3 gimnazjum.

Czytaj więcej O tej wersjiWybory przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH w naszej szkole

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH w naszej szkole

Nasza szkoła po raz czwarty obchodziła Europejski Dzień Języków Obcych. Jest to święto języków ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy. W ramach obchodów kierowany jest apel o podejmowanie nauki większej liczby języków i to niezależnie od wieku uczących się. W pierwszym tygodniu października 3 – osobowe drużyny z klas 4 – 6 wzięły udział w quizie językowym dotyczącym różnych języków świata. Uczniowie musieli napisać kilka słów rosyjską cyrylicą, odróżnić język francuski od hiszpańskiego, dopasowując odpowiednie słówka, odbył się również „bieg po słowo”, który budził najwięcej emocji.Uczniowie ubrani byli w barwy narodowe wylosowanego kraju, towarzyszyły im flagi, przygotowali powitania i pożegnania w różnych językach. Czytaj więcej O tej wersjiEUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH w naszej szkole

Dzień Języków Obcych w PSP 21

Dzień Języków Obcych w PSP 21

W pierwszym tygodniu października klasy VII, VIII i III gimnazjum rywalizowały ze sobą w ramach Dnia Języków Obcych. Każda klasa wylosowała jeden kraj, który miała reprezentować. Następnie wyłoniła spośród swoich członków trzyosobowe drużyny. Zespoły miały do wykonania różne zadania. Uczniowie szukali kodów, a następnie odpowiadali na ukryte w nich pytania. Jury oceniało strój drużyny oraz powitanie i pożegnanie w wylosowanym przez siebie języku, a  uczniowie tłumaczyli wyrazy na rożne języki obce, pisali także wyrazy cyrylicą. Największy entuzjazm wzbudziło wśród drużyn zadanie: „Pogoń za słowem”. Uczniowie musieli zapisać jak najwięcej słów w języku angielskim i niemieckim.

Słowa były rozwieszone na korytarzu szkolnym. Podczas tego zadania przydała się zarówno znajomość pisowni, jak i dobra kondycja fizyczna. Czytaj więcej O tej wersjiDzień Języków Obcych w PSP 21

Dzień Papieski

Dzień Papieski

dig

18 października w naszej szkole odbył się apel przygotowany przez panią Małgorzatę Smędę z okazji 40-lecia wyboru Karola Wojtyły na Papieża. W spektaklu wystąpili uczniowie klasy III C oraz III D gimnazjum. Dotyczył on życia Jana Pawła II. Młodsi uczniowie dowidzieli się, że Jan Paweł II nie był tylko głową Stolicy Apostolskiej, ale też wielkim człowiekiem o wielkim sercu. Kochał młodzież, zawsze starał się wszystkim pomagać, wspierać, doradzać. Młodzi aktorzy świetnie wcielili się w role. Nie zabrakło też ulubionych piosenek Ojca Świętego, takich jak „Barka” śpiewana przez uczennicę klasy VII – Wiktorię Boś.

Czytaj więcej O tej wersjiDzień Papieski

Sukcesy naszych biegaczek

Sukcesy naszych biegaczek

W dniu 2.10.2018 odbyły się Międzyszkolne zawody sportowe klas IV – VI w sztafetowych biegach przełajowych na terenie obiektu Aqua Zdrój Wałbrzych. Naszą szkołę reprezentowały dwie jedenastoosobowe grupy dziewcząt i chłopców. Pragniemy pogratulować drużynie dziewcząt, która po wyrównanej rywalizacji, na ostatnich zmianach sztafety, uzyskała przewagę i uplasowała się na trzeciej pozycji, zajmując tym samym trzecieWięcej oSukcesy naszych biegaczek[…]

Przyłącz się – zacznij biegać!

Przyłącz się – zacznij biegać!

W piątek przy pięknej pogodzie chętni uczniowie wraz z biegającą panią Agnieszką Kluzek wybrali się na kolejny trening biegowy. Trasa okazała się dość wymagająca – z licznymi podbiegami i fantastycznymi widokami. Grupa młodych sportowców przebiegła prawie 7 kilometrów. Brawo za wytrwałość. W sobotę natomiast młodzież brała udział w niecodziennych ćwiczeniach, przeprowadzonych na boisku szkolnym. MłodzieżWięcej oPrzyłącz się – zacznij biegać![…]

Młodzi poszukiwacze złota na szlaku

Młodzi poszukiwacze złota na szlaku

Dnia 11.10.2018r odbyła się wycieczka klasowa dwóch klas: Vb i Vd do Złotego Stoku. Celem wycieczki było zwiedzenie kopalni złota i własnoręczne płukanie tego cennego kruszcu. Dzieci wytrwale pokonywały sztolnię, dzielnie przemierzały tunele strachu i oglądały okazy w Muzeum Minerałów. Na koniec wspólnie z przewodnikiem szukały złota. Wycieczka została zorganizowana przez panie Violettę Otok, Lilianę Oleszek i Danutę Miedzybrocką.

Czytaj więcej O tej wersjiMłodzi poszukiwacze złota na szlaku

PIŁKARSKIE ZMAGANIA

PIŁKARSKIE ZMAGANIA

rywalizacji o tytuł mistrza Wałbrzycha stanęli chłopcy z rocznika 2006 i młodsi. Do eliminacji zgłosiło się 13 szkół. Mecze rozgrywane były początkowo w grupach, w których nasza szkoła bez problemów uporała się ze swoimi przeciwnikami. Pokonaliśmy kolejno PSP Nr 2 w stosunku 2:1 i PSP Nr 17 3:0. W ćwierćfinale, po zaciętej walce, odprawiliśmy do domu zespół PSP Nr 28 1:0. Mecz półfinałowy dostarczył naprawdę sporo emocji. Graliśmy z PSP Nr 15. Przy wyniku 3:0 dla nas wydawało się, że zwycięstwo mamy w „kieszeni” i kontrolujemy grę. Niestety po dwóch błędach przeciwnicy zdobyli dwa gole i zrobiło się nerwowo. Ostatecznie wygraliśmy 3:2 i zameldowaliśmy się w FINALE! Tam czekała już na nas PSP Nr 23.

Czytaj więcej O tej wersjiPIŁKARSKIE ZMAGANIA

Pierwszaki na pierwszej wycieczne

Pierwszaki na pierwszej wycieczne

W piątek 5 października klasa 1 „b” i klasa 1 „d” wybrały  się na wycieczkę do Świdnicy. Najpierw udały się na warsztaty cukiernicze do krainy łakoci. W Ciukuruku uczniowie obserwowali pokazy ręcznego wyrabiania cukierków i lizaków oraz dowiedzieli się, że ręcznie robione słodycze oparte są na recepturach i technikach wywodzących się z przełomu XVII i XVIII wieku. Podczas warsztatów każdy robił swojego lizaka i watę cukrową.   Po słodkim szaleństwie uczestnicy pojechali  do Nadleśnictwa Świdnica.

Czytaj więcej O tej wersjiPierwszaki na pierwszej wycieczne