PSP 21 im. olimpijczyków polskich w wałbrzychu

PIŁKARSKIE ZMAGANIA

PIŁKARSKIE ZMAGANIA

rywalizacji o tytuł mistrza Wałbrzycha stanęli chłopcy z rocznika 2006 i młodsi. Do eliminacji zgłosiło się 13 szkół. Mecze rozgrywane były początkowo w grupach, w których nasza szkoła bez problemów uporała się ze swoimi przeciwnikami. Pokonaliśmy kolejno PSP Nr 2 w stosunku 2:1 i PSP Nr 17 3:0. W ćwierćfinale, po zaciętej walce, odprawiliśmy do domu zespół PSP Nr 28 1:0. Mecz półfinałowy dostarczył naprawdę sporo emocji. Graliśmy z PSP Nr 15. Przy wyniku 3:0 dla nas wydawało się, że zwycięstwo mamy w „kieszeni” i kontrolujemy grę. Niestety po dwóch błędach przeciwnicy zdobyli dwa gole i zrobiło się nerwowo. Ostatecznie wygraliśmy 3:2 i zameldowaliśmy się w FINALE! Tam czekała już na nas PSP Nr 23.

Czytaj więcej O tej wersjiPIŁKARSKIE ZMAGANIA

Pierwszaki na pierwszej wycieczne

Pierwszaki na pierwszej wycieczne

W piątek 5 października klasa 1 „b” i klasa 1 „d” wybrały  się na wycieczkę do Świdnicy. Najpierw udały się na warsztaty cukiernicze do krainy łakoci. W Ciukuruku uczniowie obserwowali pokazy ręcznego wyrabiania cukierków i lizaków oraz dowiedzieli się, że ręcznie robione słodycze oparte są na recepturach i technikach wywodzących się z przełomu XVII i XVIII wieku. Podczas warsztatów każdy robił swojego lizaka i watę cukrową.   Po słodkim szaleństwie uczestnicy pojechali  do Nadleśnictwa Świdnica.

Czytaj więcej O tej wersjiPierwszaki na pierwszej wycieczne

Dzień Nauczyciela

Dzień Nauczyciela

dig

W piątek w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Nauczyciela. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klasy II d wraz z wychowawczynią, panią Jolantą Lisowską, przygotowali dla szkolnej braci krótkie przedstawienie pt.: ” W nauczycielu mam przyjaciela”. Jego tematem było uczestnictwo w obradach rady pedagogicznej. Mali aktorzy z łatwością wcielili się w role aktywnych wychowawczo i zawodowo pedagogów. Zabawne teksty i piosenki w gwiazdorskim wykonaniu podobały się zaproszonym uczniom i nauczycielom.

Czytaj więcej O tej wersjiDzień Nauczyciela

Fundacja KGHM wspiera naszą szkołę

Fundacja KGHM wspiera naszą szkołę

Od września w szkole rozpoczęła się realizacja projektu „Przygody z matematyką”, którego autorkami są panie Małgorzata Pokorska i Katarzyna Chomicka. Jest on kontynuacją  działań rozpoczętych w 2015 roku w ówczesnym Gimnazjum nr 7.  W ramach tegorocznych działań możliwe jest funkcjonowanie grupy matematyczno- informatycznej w klasie 3d gimnazjum oraz na jej wzór rozpoczęcie przygotowania dzieci w klasie 4a do utworzenia w klasie szóstej  zespołu  o podobnym profilu. Będzie się to działo poprzez zwiększenie ilości godzin matematyki w tej klasie i pracę z podziałem na grupy.

Czytaj więcej O tej wersjiFundacja KGHM wspiera naszą szkołę

MŁODZI W WAMBIERZYCACH

MŁODZI W WAMBIERZYCACH

22 września uczniowie klas III gimnazjum i siódmych udali się, pod opieką p. Małgorzaty Smędy i ks. Pawła, do Wambierzyc na Diecezjalny Festiwal Młodzieży „Light for life”. W tym roku festiwal odbywał się pod hasłem „Rób to, co kochasz”. Wzorem ubiegłego roku czekało na nas wiele niespodzianek i atrakcji. Festiwal rozpoczął się konferencją Ireneusza Trojana z wydawnictwa RTCK, który mówił o tym, aby rozwijać siebie i być najlepszym we wszystkich aspektach swojego życia, a dzięki temu dążyć do świętości. Po konferencji rozpoczęła się strefa młodych. Każdy z nas mógł wybrać interesujący go temat i udać się na półtoragodzinne spotkanie z wybranym animatorem.

Czytaj więcej O tej wersjiMŁODZI W WAMBIERZYCACH

Mali i duzi w Energylandii

Mali i duzi w Energylandii

W ostatni piątek września skoro świt grupa 45 uczniów klas 3b i 3d gimnazjum oraz 5a wraz z wychowawcami i panią od niemieckiego była gotowa do wyjazdu na wspaniale zapowiadającą się wycieczkę- do Energylandii w Zatorze. Po ponad czterech  godzinach jazdy naszym oczom ukazały się pierwsze atrakcje. Gromkimi brawami i krzykiem zachwytu obudziliśmy w autokarze tych, którzy  odsypiali bardzo wczesną pobudkę. Wyposażeni w bilety wstępu, mapy, karnety na darmową przekąskę i oczywiście instrukcje naszych opiekunów udaliśmy się szukać najlepszych karuzel.

Czytaj więcej O tej wersjiMali i duzi w Energylandii

Nasi biegają

Nasi biegają

W sobotę 29.09.2018 braliśmy udział w „XXXVIII” BIEGU PRZEŁAJOWYM.
Był to bieg organizowany w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu. Naszą szkołę reprezentowała grupa uczniów z klas od IV do III gimnazjum. Najmłodszą uczestniczką ekipy z PSP 21 była Alicja Bartczak z klasy 4d. W klasyfikacji generalnej zajęliśmy, zarówno wśród dziewcząt, jak i chłopców, wysokie miejsca na podium.
Wszystkim bardzo gratulujemy 😀

Czytaj więcej O tej wersjiNasi biegają

Dzień Chłopaka w różnych odsłonach

Dzień Chłopaka w różnych odsłonach

30 września 2018 r. miał miejsce wyjątkowy dzień – Dzień Chłopaka. W tym roku wypadał on w niedzielę, toteż w różnych terminach uczennice naszej szkoły przygotowywały niespodzianki dla męskiej części swoich klas. W niektórych były to życzenia i słodycze, w innych, jak na przykład w 8b, własnoręcznie wykonane przez koleżanki wypieki, które dodatkowo były ciekawie opakowane. Żeńska część klasy 7b przygotowała seans filmowy dla chłopców –  „Księga Włóczykijów cz.I”. W klasie dziewczęta ułożyły karimaty i koce oraz każdy otrzymał poduszkę pod głowę.

Czytaj więcej O tej wersjiDzień Chłopaka w różnych odsłonach

Ostatni Dzień Chłopaka w gimnazjalnej 3d

Ostatni Dzień Chłopaka w gimnazjalnej 3d

Z lekkim opóźnieniem spowodowanym nadmiarem atrakcji na końcu pierwszego miesiąca nauki my, dziewczyny z klasy 3d wraz z wychowawczynią postanowiłyśmy 4 października przygotować dla chłopaków z klasy niezapomniany Dzień Chłopaka. Przygotowane przez nas zmagania najpierw wzbudziły niepokój wśród męskiej części uczniów, trochę niedowierzania, może nawet i sprzeciw. Jednak byli tacy, którzy od razu postanowili się przyłączyć do zabawy i podjęli wyzwanie (być może to była chęć wygrania atrakcyjnej nagrody)

Czytaj więcej O tej wersjiOstatni Dzień Chłopaka w gimnazjalnej 3d

Sukcesy młodych artystek

Sukcesy młodych artystek

W dniu 17 września 2018 roku w galerii Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej „Biblioteki pod Atlantami” w Wałbrzychu odbyło się wręczenie nagród laureatom II Regionalnego Konkursu Plastycznego „Kartka z wakacji”. Organizatorami konkursu byli Poseł na Sejm RP Izabela Katarzyna Mrzygłocka oraz Senator RP Wiesław Kilian. Do konkursu zgłoszono ponad 400 prac.

Czytaj więcej O tej wersjiSukcesy młodych artystek